پسماند خشک و تر یعنی چه؟

پس از کاهش حجم و تلاش برای تولید حجم کمتر پسماند، بازیافت مورد توجه قرار می‏گیرد. اگر تصمیم گرفته ‏اید شما هم در چرخه سبز بازیافت نقشی داشته باشید و پسماند‏ های تر و خشک را از هم جدا کنید، بهتر است پیش از هر چیز به جدول پسماند تر و خشک توجه کنید.

پسماندهای خشک:

کاغذ و مقوا : انواع روزنامه، مجله، کتاب، دستمال کاغذی، عکس، ظروف کاغذی شیر و آب‌میوه، جعبه‏ های شیرینی، کفش، لباس،‏شانه تخم مرغ و…

پلاستیک : انواع ظروف پلاستیکی، روکش‏ها و کیسه‏ های پلاستیکی، طناب‏های پلاستیکی، اسباب بازی‏های پلاستیکی، فیلم‏ های عکاسی، انواع ابر و اسفناج و …

فلزات: انواع قوطی فلزی کمپوت، کنسرو، نوشابه، رب، وسایل فلزی آشپزخانه، شیرآلات، لوله‏ ها و توری‏های فلزی، ظروف و لوله‏های مسی، چدنی، آهنی، فویل‏های آلومینیومی، رادیاتور و …

شیشه: انواع ظروف شیشه‏ای، لامپ‏ های ساده و فلورسنت، آینه، سرامیک، چینی، بلور و …

منسوجات و چرم : انواع لباس‏های کهنه و پارچه ‏های مستعمل، انواع وسایل پارچه ‏ای، انواع کیف و کفش، البسه و وسایل چرمی

چوب: انواع جعبه‏های چوبی، سرشاخه، برگ درخت، مبل،‏میز، وسایل چوبی آشپزخانه و …

لوازم الکتریکی والکترونیکی : سیم، کابل، پریز، دیسکت، سی‌دی، نوار کاست، ماشین حساب، ساعت، لوازم کامپیوتر، چراغ قوه، انواع باتری، تلفن، تلویزیون و …

پسماندهای تر:

پسماندهای غذایی: برنج، انواع خورشت، گوشت مرغ، ماهی، روغن‏های خوراکی سوخته و فاسد شده و …

سبزی و‏ میوه: پسماند میوه، میوه و سبزی فاسد شده، تفاله چای و …

پسماند‌های خانگی و بیماری‌های عفونی:

افراد مبتلا به بیماری‏های واگیردار عفونی مانند بیماران ایدزی، انواع هپاتیت (هپاتیت A و B و (C باید حتما تحت مراقبت‏های خاص در بیمارستان باشند و تزریق دارو یا دیگر مراقبت‏های بهداشتی‏شان در محیط خاصی که نحوه جمع‌آوری و دفع پسماند های بیمارستانی روند مشخصی دارد، انجام شود.

اگر به دلایلی پرستاری و ادامه درمان این بیماران در خانه انجام شود حتما باید توسط اداره کل بیماری‏های وزارت بهداشت و درمان دستورالعمل نکات بهداشتی و به ویژه نحوه جمع‌آوری و دفع پسماند‏ های مخصوص به این بیمار به همراهان و پرستاران آموزش داده شود. این پسماند‏ ها باید در یک کیسه پسماند در بسته پلاستیکی گذاشته شود و سپس در ظرف در‏دار پلاستیکی قرارگرفته و با پسماند های بیمارستانی دفن شوند. برای بیماری‏های عفونی دیگر مانند آنفلوآنزا اگر نیاز به مراقبت خاص باشد پزشک افراد را در جریان قرار می‏دهد اما در حالت عادی مراقبت خاصی وجود ندارد و توصیه می‏شود دستمال کاغذهای استفاده شده را در کیسه نایلونی قرار دهند و در آن را ببندند و سپس در سطل پسماند بیندازند تا از انتشار بیماری پیشگیری شود. جدای از بحث پسماند‏ ها توصیه‏ می‏شود هر فردی که به بیماری عفونی چه ساده و چه پیشرفته مبتلا می‏شود، کلیه نکات بهداشت فردی را رعایت کند و با این کار به ارتقای سلامت خود، افراد خانواده و سایر افراد جامعه کمک کند.

پسماند های خطرناک:

باتری و پسماند‏ های الکترونیک، لامپ‏های فلورسنت و دماسنج جیوه‏ای به دلیل وجود بخارات جیوه و مواد سمی جزو پسماند‏ های خطرناک هستند و در برخی کشورها اجازه داده نمی‏شود با سایر پسماند ها یک جا قرار بگیرند. یک راه مناسب برای کاهش تولید این پسماند‏ ها استفاده از مواد جایگزین مانند استفاده از باتری قابل شارژ و دماسنج الکلی است.

شوینده‏ها، اسید، ضدیخ، روغن ترمز، رنگ‏های روغنی، تینر، حشره‌کش‏ ها و آفت‌کش‏ ها و حلال‏ ها هم از پسماندهای خطرناک خانگی هستند. بهتر است استفاده از مواد سفید‌کننده و ضدعفونی‌کننده را محدود کنید و از جایگزین‏ های کم‌خطر مانند محلول آب و مایع شوینده یا محلول آب و سرکه استفاده کنید. برای دور نریختن باقی‌مانده رنگ خانه هم بهتر است از ابتدا سطحی که می‏خواهید رنگ کنید،‏ اندازه بگیرید. یک لیتر رنگ مساحت ۱۰ مترمربع را می‏ پوشاند.

پسماند های تر و خشک را از هم جدا کنید.

«پسماند»، «پسماند» یا «آشغال»؛ نامش را هرچه می‏خواهید بگذارید، موضوع این است که خیلی از ما به این که هر روز چه حجم پسماند، پسماند یا آشغال وارد چرخه محیط زیست می‏کنیم فکر نمی‏کنیم. اگر سطل پسماند چند روز از خانه یا آپارتمانتان خارج نشود، چه اتفاقی می‏افتد؟ کره زمین، خانه و محیط زیست همه انسان‌هاست. گاهی ما فکر می‏کنیم با گذاشتن کیسه پسماند بیرون خانه دیگر مسوولیت‏ مان تمام شده است و اصلا فکر نمی‏کنیم که چه اتفاقی قرار است برای این پسماند ها بیفتد. چه‌قدر انرژی و هزینه صرف جمع آوری‏ شان می ‏شود و چه قدر به آلودگی‏ های زیست محیطی اضافه می کنند و سهم ما در این‏ میان چه قدر است؟

سالانه ‏میلیون‏ ها تن پسماند شهری تولید می‏ شود که بخش زیادی از این پسماند ‏ها مربوط به بخش خانگی هستند. نیمی از محتویات سطل‏ های پسماند قابل بازیافت است. ۳۰ درصد‏میوه‏ ها و سبزی‏ ها قابل کمپوست شدن هستند اما با وجود اینکه می‏ توان ۶۸ درصد پسماند ‏های خانگی را بازیافت یا تبدیل به کمپوست کرد، تنها در بخش بسیار کمی این کار انجام می‏شود. بازیافت پسماندها به کاهش تولید پسماند، حفظ منابع زیست محیطی، کاهش مصرف انرژی و کاهش گازهای گلخانه‏ ای و تغییرات آب و هوایی و کاهش هزینه ‏ها کمک می‏کند.